IMDb:
8,2

Some Like It Hot izle (1959)

Bazıları Sıcak Sever izle

Yorum mu yapmak istemiştiniz ?
  • Sadece üyelerimiz yorum yapabilmektedir.
  • Henüz üye olmadıysanız buraya tıklayarak ücretsiz üye olabilir, zaten üyemizseniz buraya tıklayarak hemen giriş yapabilirsiniz.

Yorumlar

Film Hakkında ... Yorum yapılmış. Bu yorumlara ... cevap verilmiş.

avatar
0

Hikayesi ve oyunculuklarıyla muazzam bir klasik yapım tanımını hak ediyor "Some Like It Hot". Tabi Jack Lemmon'ın performansı gerçekten muhteşem. Tony Curtis'i ve Marilyn Monroe'yu da es geçmemek gerekir diye düşünüyorum. Özellikle Marilyn Monroe'nun sesi çok etkileyiciydi, bu denli güzel olduğunu tahmin edememiştim. Yan karakterlerin de hikayeye büyük bir katkıda bulunduğunu eklememiz gerek. Her dakikasında seyirciyi güldürmeyi başarıyor film.

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.

avatar
5

Şahane bir komedi filmi. Senaryosuyla bir döneme damga vurmuş, sonrasında çekilen birçok komedi filmine esin kaynağı olmuş kült bir film. Tony Curtis ve Jack Lemmon gibi iki usta oyuncunun yanında Marilyn Monroe gibi hala güzelliği konuşulan ve her sahnesinde parıldayan bir kadın da olunca film baştan sona keyifle izleniyor. Yan karakterlerin oyunculukları da fevkalade. Filmin çok sahnesinde gülüyor ve eğleniyorsunuz. Defalarca izlenebilecek bir klasik, izlemeyenlere tavsiye ediyorum.

avatar
5

Çok iyi keyifle izledim

avatar
7

Çok iyi bir eski filmmiş. Bazı yerlerde sesli güldüm gerçekten. Jack Lemmon çok iyi bir oyuncuymuş be. Marilyn Monroe’nun da izlediğim ilk filmiydi. Film de izleyince daha da fark ettim. Çok güzel bir kadınmış. Çağının kadını değilmiş sanki. Filmin konusu da çok iyiydi. Kadın kılığına girmiş birine aşık olan adam komedisi buradan mı geliyor acaba. Film şu an için IMDb Top 250 film listesinde 130. sırada yer alıyor. Yapım yılı da göz önüne alınırsa yerini hakkeden bir film olmuş. Eski film diye aldanmayın. Tavsiye edilir.

avatar
2

@Kamil, Izzet Günay, Sadri Alışık ve Türkan Şoray versiyonu olanı da var; Fıstık Gibi Maşallah... :D

avatar
2

@ayyuka, Evet Google'dan bakınca hatırladım. Orijinalden kopyalanan çok film var böyle. 2008 yapımı Plajda filmi de bunun bir versiyonuymuş.

avatar
7

Bayıldımm!! Uzun zamandır bu kadar gülmemiştim. Lemmon gerçekten müthişti, mimikleri gülmeleri falan öldürdü beni. Tango sahnesi favorim 😄

avatar
9

çok iyiydi ya curtis ve lemmon'un oyunculukları çok başarılıydı özellikle lemmon. marilyn her zamanki gibi yine büyüledi. çok eğlenceli harika bi filmdi.

avatar
6

Ölümsüz eserlerden bir tanesi. Uzun zamandan beri bu kadar eğlenmemiştim, iyi oldu. Filmi izledikten sonra Marilyn Monroe'nin güzelliği karşısında kendimi büyülenmiş hissettim. Böyle bir güzellik, böyle bir zarafet, böyle bir ışıltı olamaz...

avatar
8

Birkaç kez izlediğim film. Ancak Jack Lemmon ve Tony Curtis bu filmde ayrı bir performans sergiliyorlar. İzlenmesi gereken filmlerden.