IMDb:
8,2

Some Like It Hot izle (1959)

Bazıları Sıcak Sever izle

Yönetmen: Billy Wilder
Senaryo: Billy Wilder I. A. L. Diamond Michael Logan Robert Thoeren
Ülke: ABD
Tür: Komedi, Romantik
Vizyon Tarihi: 1 Aralık 1959
Süre: 121 dakika
Nam-ı Diğer: Not Tonight, Josephine!
Bütçe: $2,883,848
Hasılat: $25,000,000
Ödül: 1 Oscar ödülü. 9 farklı ödül ve 13 adaylık.
İstatistik: 9.503 145 104 33

Some Like It Hot Konusu

2 işsiz müzisyen Joe (Tony Curtis) ve Jerry (Jack Lemmon), tesadüf eseri mafyanın sevgililer gününde yaptığı bir katliama tanık olurlar. Arkasında şahit bırakmak istemeyen gangsterler ikilinin peşine düşer. Canlarını kurtarmak için yollara düşen ikili, Miami’ye turneye gitmekte olan ve tamamı kadınlardan oluşan bir müzik grubuna katılırlar.

Kadın kılığında grupla yola çıkarlar fakat her ikisi de grubun solisti sarışın bomba Sugar Kane’e aşık olurlar fakat kimlikleri ortaya çıkmasın diye güzel kadına karşı duygularını belli edememektedirler. Bunun üzerine Joe, üçüncü bir kimlik yaratarak utangaç bir milyoner olarak Kane’e yaklaşmayı dener. Öte yandan Jerry’nin de başı, kadın kimliğine aşık olan bir milyonerle derttedir.

Billy Wilder’ın yönettiği komedi, döneminin klasikleri arasında yer almaktadır. Filmde efsanevi sarışın yıldız Marilyn Monroe’ya Tony Curtis ve Jack Lemmon eşlik ediyorlar. Wilder’ın başrollerden biri için Frank Sinatra’yı düşündüğü ancak daha sonra Curtis ve Lemmon’la devam ettiği de biliniyor.

RASTGELE FiLM İZLE Kendimi Şanslı Hissediyorum
E-Posta Bilgilendirme
E-posta adresinizi girerek son yüklenen filmleri güncel olarak takip edebilirsiniz. (Aktivasyon Onayı Gereklidir.) Veya Telegramdan bildirim almak için buraya tıkla.