IMDb:
7,9

Der Himmel über Berlin izle (1987)

Arzunun Kanatları izle

Yönetmen: Wim Wenders
Senaryo: Wim Wenders Peter Handke Richard Reitinger
Ülke: Batı Almanya, Fransa
Tür: Dram, Fantastik, Romantik
Vizyon Tarihi: 17 Mayıs 1987
Süre: 128 dakika
Nam-ı Diğer: Wings of Desire, Wings of Desire, The Sky Above Berlin, The Sky Over Berlin, Berlin Üzerindeki Gökyüzü
Ödül: 1 Bafta film ödülü adaylığı. 18 farklı ödül ve 10 adaylık.
İstatistik: 12.359 43 104 19

Der Himmel über Berlin Konusu

İnsan olabilmek için dünyevi bir aşk arayışı içerisine giren bir meleği konu alan film bölünmüş Berlin’de geçer. Melek Damiel (Bruno Ganz) ve melek Cassiel’in (Otto Sander) gözünden şehirdeki farklı yaşamları izler, farklı dramlara tanık oluruz. Konumları gereği onlar da sadece pasif bir izleyici olmak mecburiyetindedirler. Damiel bunu değiştirmeye karar verir...

Berlin Üzerine Gökyüzü, sinema tarihinin en unutulmaz filmlerinden biri. Varoluşsal felsefeyi perdeye bu kadar iyi yansıtan, iletişimsizliği ve yabancılaşmayı bu kadar iyi anlatan bir filme çok az rastlayabilirsiniz. Alman toplumunun bölünmüşlüğünü, geçmişlerinin ağır faturasını ve bu yük karşısında parçalanıp yabancılaşan Almanları anlatan çok çarpıcı bir yapım. Monologlar üzerinden ilerlemesine karşın, inanılmaz karelerle derdini anlatan bir şaheser. Görüntüleri ve müzikleri kadar, yönetmenin kullandığı çekim açıları da yabancılaşmayı çok iyi anlatıyor.

RASTGELE FiLM İZLE Kendimi Şanslı Hissediyorum
E-Posta Bilgilendirme
E-posta adresinizi girerek son yüklenen filmleri güncel olarak takip edebilirsiniz. (Aktivasyon Onayı Gereklidir.) Veya Telegramdan bildirim almak için buraya tıkla.