IMDb:
7,4

Tomboy izle (2011)

Erkek Fatma izle

Yorum mu yapmak istemiştiniz ?
  • Sadece üyelerimiz yorum yapabilmektedir.
  • Henüz üye olmadıysanız buraya tıklayarak ücretsiz üye olabilir, zaten üyemizseniz buraya tıklayarak hemen giriş yapabilirsiniz.

Yorumlar

Film Hakkında ... Yorum yapılmış. Bu yorumlara ... cevap verilmiş.

avatar
1

Çocukluk zamanı kimlik bunalımlarını inceleyen, yazılan bir senaryoyu değil de yanı başımızdaki yaşanan olayları izliyormuşuz gibi hissettiren, meseleyi oldukça gerçekçi ele alan v izleyiciyi birçok konuda kendini sorgulamaya sevk eden büyüleyici hassas bir seyir.

Toplumsal cinsiyet kalıp yargıları, etkileri v kendini erkek olarak tanımlamayı tercih eden genç bir kızın hikayesini görüyoruz. Herkesin mutlaka zaman ayırması gereken bir yapım. Özellikle 'Erkek Fatma' rolündeki Zoé Héran'in performansı dikkate değer.

Film ile empati kurmanız için, ''Çocukken, kız kardeşim makasla saçımı kesmiş, bunun üzerine düzelttirmek için kuaföre giderek saçlarımı çok kısa kestirmek zorunda kalmıştım v ertesi gün okula gitmek zorundaydım, herkesin benimle alay edeceğini biliyordum. ''
Cinsel kimliğini açıklamak ise tam bir travma sebebi olabilir o yaşlarda. Çünkü ağaca tırmanır, ip zıplar v top oynarsın. O bilinci çocuklara kazandırmak çok zordur. Hatta o bilinç ile yaşamak v kendi kimliğini reddetmek..

avatar
3

Erkek Fatma nedir yahu, bari bir Fransız adı yazsaydınız ))

avatar
-5

Allah yardım etsin böyle durumlarda olanlara,gerçekten zor. Büyük bir anlayış ve özveri istiyor anne ve babadan..Doğru olanı göstermek için elimizden geleni yapmalıyız çocuklarımıza, yaşı geldğinde özellikle cinsiyeti kavrama yaşlarında onlara bunu iyice açıklamalıyız..

RASTGELE FiLM İZLE Kendimi Şanslı Hissediyorum