IMDb:
6,8

The Fog izle (1980)

Sis izle

Yorum mu yapmak istemiştiniz ?
  • Sadece üyelerimiz yorum yapabilmektedir.
  • Henüz üye olmadıysanız buraya tıklayarak ücretsiz üye olabilir, zaten üyemizseniz buraya tıklayarak hemen giriş yapabilirsiniz.

Yorumlar

Film Hakkında ... Yorum yapılmış. Bu yorumlara ... cevap verilmiş.

avatar
0

filmi bitirdim ve bence oldukça güzel ve heycanlı bir film yorumlarda filmi beğenmeyenleri çok kötü olmuş falan deyenleri gördüm ama arkdaşlar sanırım filmin yapım yılına bakmamışlar 80lere göre bence gayet güzel heycanlı ve gerilim dolu bir film olmuş Carpenter abimizin ellerine sağlık.

avatar
0

Filmin gerçekten güzel bir konusu ve atmosferi var. bu açıdan başarılı. ama işleniş ve tempo oldukça kötüydü.

avatar
1

daha önce hiçbir filmde bu kadar baygınlık geçirmemiştim.
filmin eski nostaljik olması bile kurtaramadı.

avatar
0

Filmin sonlarına doğru karakterinde dediği gibi, "Eğer bu olanlar bir kabus değilse ve uyanıp kendimizi güvenli yatağımızda bulmazsak bütün bunlar tekrar olabilir." Bu cümle filmin başında Edgar Allan Poe'nun sorduğu soruya alternatif bir cevap gibi. Film'in en güzel tarafı içerisinde ki bu gizemde saklı bu da şüphesiz Carpenter sayesinde oluyor. Film temposu düşük düzeylerde ilerliyor pek fazla gerilim ve korku öğesi barındırmıyor. Sadece filmin atmosferik yapısı ve barındırdığı gizem filmi izleme konusunda beni cezbetti. Carpenter kendi tarzını oluşturmuş başarılı bir yönetmen bu film de Carpenter'ın ortalama bir yapımı olmuş, çok beklentiye girmeden atmosferi ve gizemi için izlenebilir.

avatar
1

Ortalama bir gerilim filmi. Etkisini korkudan çok korku beklentisiyle yarattığı gerilimden alıyor. Devrine göre iyi sayılabilecek efektler ve sırıtmayan ortalama oyunculuklar filmin artıları. Müzik konusunda fena halde yeteneksiz olan John Carpenter'ın müziği ise filmin en önemli eksisi. :))
Kendi filmlerini tekrar çekmeyi seven Carpenter, bu filmi de yeniden çekmiş, bu kez araya bir de aşk hikayesi sıkıştırmıştı. Ama yine de bu, ondan daha iyi bir film.

avatar
1

Carpenter'ın Halloween ile The Thing gibi iki "Korku" başyapıtı arasında çektiği, temposu ve gerilmi görece düşük, fakat atmosferi oldukça başarılı filmi. Özellikle ışık ve gölge numaralarını kullanmaktaki başarısıyla öne çıkıyor. Carpenter sevenler zaten her türlü izlemeli.

avatar
1

sakın izlemeyin. 1/4

avatar
1

carpenter dünyasına hoş geldiniz...

avatar
2

Açılışından sonuna kadar ağır ve sağlam ilerleyen bir gerilim. John Carpenter ustanın en iyi filmlerinden biri. İzleyecek arkadaşlar yapım yılını göz önünde bulundurarak izlemeli.

avatar
-2

Orta ayar bir film boş zamanda izlenir

avatar
0

2005 versiyonunu gönderdim admin ekleyebilirsin.

avatar
0

filmde hata var türkçe dublaj yerine ingilizce sesler var yanlış yükleme :)Adminin Cevabı:Düzeltildi. İyi Seyirler.

avatar
0

a john carpenter film :)

avatar
0

melodik şair haklı ortalama bir film yönetmen korku ustası john carpenter ama beklentilerin altında bir yapım...

avatar
-1

Ortalama bir film diyebilirim ama sonlara doğru sıkmaya başlıyor.. Hele ki sisin geliş anındaki müzik oldukça can sıkıcı.. Sadece 1 ya da 2 sahnesinde aniden gerilebilirsiniz eğer izleme amacınız sadece gerilim ise .. Boş zamanınız varsa izleyebilirsiniz..

avatar
0

admin beey film açılmıyo lütfen ilgilenirmisiniz...

avatar
-2

güzel bir korku filmi değildi tavsiye etmem

RASTGELE FiLM İZLE Kendimi Şanslı Hissediyorum