IMDb:
7,7

The Color Purple izle (1985)

Mor Yıllar izle

Yorum mu yapmak istemiştiniz ?
  • Sadece üyelerimiz yorum yapabilmektedir.
  • Henüz üye olmadıysanız buraya tıklayarak ücretsiz üye olabilir, zaten üyemizseniz buraya tıklayarak hemen giriş yapabilirsiniz.

Yorumlar

Film Hakkında ... Yorum yapılmış. Bu yorumlara ... cevap verilmiş.

avatar
2

En az 40 defa izlediğim herkese de izlettiğim muhteşem bir dram filmi. Oyunculuk, konu, konunun işlenişi, kostümler, senaryo hiç bir şey sırıtmıyor filmde. Konunun can alıcılığı ise bambaşka bir boyutta. Favorilerimden. Kesinlikle en az bir kez de olsa izlenilmeli.

avatar
1

@acid_burns1, Umarım aynı pişmanlık ailemde bazı insanlara da gelir. O derece sonlarda beni tarumar eden bir yapım. Bu nedenle %100 empati yapabiliyorum. Yine de kendim için umudum yok, insanlar geçmişi demans hastası gibi inkar etmeye ve güvenli alanlarında kurdukları yalanlar ile şizofren gibi kendilerini tatmin etmeye narşistce devam edecekler. BU sebep ile benim için çok özel bir film. Filmden anladığınız belli.

avatar
1

@Murakus, İltifat için teşekkür ederim. Lakin durumunuz üzdü. Dilerim herşey gönlünüze göre olur :)

NOT: Shining hala sevmiyorum :)

avatar
0

Daha iyi bekliyordum bu filmi fakat beklentimi tam olarak karşılayamadı. Olaylar daha da farklılaşır, heyecan biraz da olsa artar diye bekledim ama aynı sakinlik ve tekdüzelikle devam etti film. Dolayısıyla yer yer sıkıldım izlerken bu filmi. Elbette çarpıcı, etkileyici, insanın içini burkan sahneler vardı ama filmin bütününe bakıldığında istediğim veya beklediğim gibi çıkmadı. Finali güzel bağlamışlar, en çok da filmin finali beni mutlu etti. Yine de izlenebilir diye düşünüyorum. Ama benim yıllar sonra yeniden açıp izlemek istediğim bir drama değil. Film için puanım ise: 5,2.

avatar
1

çok büyük ibretler barındıran bir film bence harikaydı

avatar
0

Çok güzel bir film ama fazla uzun. Üç ya da dört sahnede şarkılar sessize alınmış.

avatar
2

Kadın insandır, erkek ise insanoğlu. Steven SPELBERG ustamızın yönettiği, kalbinize dokunabilecek ciddi dozajda bir drama. Teşekkür ederim, harika deneyimdi.

avatar
1

@Murakus, https://youtu.be/KcvcybiyXPg

Bu tür genellemelerden, özdeyişlerden filan hoşlanmıyorum...

avatar
2

@SDRefleks, Tabi her kadından bahsetmiyorum, böylelerini canlı formundan bile saymazsın. Nelerden hoşlanırsın erkek mi egemen ? erkek mi insan diyelim ?

avatar
1

@Murakus, Cinsiyete göre genelleme yapılmasından hoşlanmıyorum. Saçma bir şey ve gerçekle uyuşmuyor.

avatar
1

@SDRefleks, Gördüğüm kadarıyla ne zorbalık var ise tarih de nerede ise hepsi erkeklerden çıkmış. Bu konuda erkekler baskın ve bunu kimse inkar edemez. Benim gözümde erkek, insanoğlu dur.

avatar
4

@Murakus, Kişisel deneyimlerime ve mevcut dünyanın durumuna göre söylüyorum.

Ayrıca tarihe göre değerlendirilecek bir şey olduğunu düşünmüyorum. Tarih'in bakış açısı dardır, statüsü olan insanlar genelde tarihe geçerler, toplumlarda genel olarak ataerkil olduğundan, bahsedilen kişilerde genelde erkek olacaktırlar. Evet kadınlardan pek bahsedilmiyor olabilir kötü şeyler yaptıklarına dair ancak bunun sebebi zaten pek fazla kadın kaydı olmaması. Tarihe baktığımızda, özellikle yönetici statüsündeki kadınlara, vahşi kadınlar görmek mümkün.

Kadın egemen bir dünyada olsaydık ve tarih statü sahibi kadınlarla dolu olsaydı, bu seferde kadınların daha kötücül, erkeklerin daha iyicil olduğuna dair bir imaj olacaktı. Ancak bu imajdan kaynaklı olarak "kadınlar kötücüldür, doğalarında bu vardır" gibi bir genelleme doğru olmazdı.

Aynı şeyler erkekler içinde geçerli. Bu yüzden genelleme yanlış, ve bu tür genellemelerin kötü sonuçları oluyor. Erkekler şöyledir, erkekler böyledir derken bir nevi o insanları programlamış oluyorsunuz, ve kendi canavarlarınızı kendiniz yaratıyorsunuz.

Toplumumuzda bu çok var maalesef.

avatar
3

@SDRefleks, Doğruluk payı yüksek bir bakış açısı. Araştıracağım.

avatar
3

@Murakus, @SDRefleks, yaa şu tartışma seviyesine bakın... :D

Harikasınız... 😃

avatar
4

@-KEYF-, hmm begenmedım daha atesli olabılırdı buna tartısma bıle denemez ..:/

avatar
3

@-KEYF-, Gayet güzel seviye.

avatar
3

@Murakus, işte olması gereken seviye zaten bu. Ne aşağılama ve küçümseme ne de hakaret içeriyor... :D

Teşekkürler yani... 😊

avatar
0

@SDRefleks, Ben düşündüm de savunduğum kadın başkanlar var, pekala ülkelerini çok iyi yönettiler, Angela Merkel olsun, Kraliçe Eilizabeth olsun. Hala seçiliyorlardı. Bunlar canavar ise o zaman oyun bitmiştir gidelim. Bir tane canavar kadın başkan gösterin o zaman biz de canavarlarımızı erkeklerden seçelim eminim çok seçeneğim olacak.

avatar
0

@Murakus, modern canavarlardan değil de tarihten örnekler veriyim:
https://youtu.be/1lNvgzwGswI?si=qqwKlPGbK38KQDo2

modernden de örnekler verilebilir, yolsuzluk yapan kadın politikacılar da az değil sonuçta :D
https://youtu.be/fLCElmIm4Jk?si=drqlwqtyrWQFrbGj
https://youtu.be/wDW_WveJfec?si=vs2X-KSyQiyxhH2i
https://youtu.be/_yixt_INzo8?si=rvYly8jusSfRG3r3
https://youtu.be/l1ifWDbwil0?si=2fvlCHInqaAdOYsQ

https://www.deathofcommunism.com/merkel-is-jewish/
https://www.jewworldorder.org/angela-merkel-second-jewish-ruler-of-germany-and-first-communist-ruler/
https://concisepolitics.com/2017/09/22/timeline-of-rothschilds-crime-syndicate-domination-of-england-and-city-of-london-the-crown/
https://www.aa.com.tr/tr/dosya-haber/almanya-soykirim-islemekle-suclanan-israile-silah-destegini-surduruyor/3265765
https://www.bbc.com/turkce/articles/ckreyk1g89ro

Kısaca... "Cehalet mutluluktur."

avatar
0

@SDRefleks, Senin aksine benim Almanya da bulunma şansım da oldu, yakından gördüm bazı şeyleri. Analiz etme imkanımda oldu. Elbet bir yere kadar medeniyetlerin huzuru, geri ülkelerin kan ve göz yaşı ile bezeli. Onlar da önlem almaları gerekiyordu. Google de bir kaç index ile birikim sahibi olduğunu sananlar, bence boş kafanın yaptığı yanlışlardan daha da ahmaktırlar ve daha da çok yanlış sahibidirler. Ben bu liderlerin kendi ülkeleri için yaptıklarından bahsediyorum, sen konuyu saptırıyorsun. bazen cehalet gereksiz yanlış bilgi kirliliğinden daha iyidir. Durudur.

avatar
0

@Murakus, Günün sonunda nerede konumlanacağın senin tercihin. Gök kuşağında mı yoksa gök kuşağının bittiği yerde mi...

avatar
2

Sarsıcı,etkileyici iyi bir filmdi.Ayrdığım zamanı kesinlikle haketti.

avatar
1

Bütün hislerimi sorguladığım bir film oldu benim için; İnsan olmak adına ne kadar çok eksiğim olabileceği beni ürküttü.... Sanıyorum tarih değişiyor fakat talih değişmiyor :( İnsan bu gün de sevgiye yabancı, hoş görüye cinsiyetçi, yaşam'a kör yada nankör... Emeği geçenlere Teşekkür Ederim :*
Whoopi Goldberg Harika, Film Harikaydı.

avatar
2

İzlediğim en sağlam dram filmlerinden. Whoopi Goldberg oyunculuğunu konuşturmuş adeta. Salya sümük ağlatan cins. Irkçılık, kadın, erkek eşitsizliği, özveri, şiddet, istismar sevgi hangi duyguyu ararsan var filmde.

avatar
2

Bağımsızlık arayışında olan bir kadının, kocaya mahkum olmaktan kurtulamayacağına dair, gelenekselci bir fikri işleyen ve katmanları olan film. Spielberg kadınları, kocalarından ve çocuklarıyla beraber tanımlanır. Ayrı ya da bağımsız değildir Bu fikri siyahi bir kadın üzerinden anlatması zekanın kötü ya da sinsi ellerde nasıl tehlikeli olabileceğini göstermektedir. Spielberg hoca!.. Ustasın lakin masum değilsin.

avatar
-2

Steven spielberg'in Çoğu Filmi Iyi Ama Bir Yahudi İngiliz Siyonist Oluşunu Bu Filminde De Göstermiş ve Ben Doğruyu Söylemekle Mükellefim, Anlamayan Kör ve Duymaz İnsanlar Olabilir Ama O Afrika Da Güya Dözerle Yıkmaya Gelenlerin Başındaki Takkeler OSMANLI İMPARATORLUGUMUZUN Takkelerine Benziyor Hem De Çok Eee Şimdi Burda Mesaj Vermeye Çalışan Bu Yahudi Siyonist Ordaki O Kareyi Kendisi Ekletmiştir Afrikada Çoğu Fakir Ülkede Insanlar Açlıktan Ölüyor Bu Ülkelerin Değerli Madenlerini, Rezervlerini Sömüren Abd Ingiltere Israil Çeşitli Avrupa Ülkeleri Burdan Sömürduğünüz Insanların Haklarını Çaldınız Hala Da Gözünüz Doymuyor Kaç Milyon İnsan Çocuk Katlettiniz Hala Da Öyle ve Çaldığınız Haklarla Bu Filmleri YapıyorsunuzBir De Üstüne Üstlük Filmlere Yalanları Ekliyorsunuz Yazık Ki Ne Yazık Ulan Dünyada Nerde Mazlum Varsa Orda SELCUKLU OSMANLI IMPARATORLUGU Vardı Aynı Şekilde Devamı TÜRKİYE De Var Ebedi Olacaktır, Ben Filmin Tamamına Yalan Dmeedim Ama Yalanlar Var Ama Ben Yabancı Film ve Diziden Oyu Anlarım Bu Güne Kadar 3 Milyonu Geçti nNerdeyse Film ve Dizi Izliyeli Her Türden Erotik Hariç O Tür Sevmem Onun Içın Iyi Anlarım Ama Film Cidden Anlamlı Ama Yalanlarda Var Hakikata Düşman Olursan Zaten Sonun Hüsran Nyese Steven Spielberg Siyonist MÜSLÜMÂN Düşmanı Da Olsa Fiplmleri Iyi Yapıyor Ama Kendi Menfaâtlerine Göre Film Konularını Değiştirdiğini Benden Iyi Kimse Göremez Neyse Emeği Geçen Wepteizleye Teşekkürler.

avatar
3

Eleştirilecek hiçbir yanı yok. Hem hüzünlendiren, hem de kahkaha attıran masal gibi bir filmdi. Sadece arkanıza yaslanın ve iki buçuk saatin keyfini doyasıya çıkarın. Eşsiz oyuncu kadrosu ve benzersiz senaryosuyla insanı alıp başka bir boyuta sürükleyen muazzam bir başyapıt diyebilirim. Mutlaka izleyin! Her türlü filmi izlememize olanak sağlayan arşivi bol webteizle'ye sonsuz teşekkürler!

avatar
3

Bazen gerceklik ogelerinin filmle anlatilmasi olaylardan daha etkilidir .Zor dinemlerin basarili bir dram filmi.

RASTGELE FiLM İZLE Kendimi Şanslı Hissediyorum