IMDb:
6,6

Disobedience izle (2017)

İtaatsizlik izle

Yorum mu yapmak istemiştiniz ?
  • Sadece üyelerimiz yorum yapabilmektedir.
  • Henüz üye olmadıysanız buraya tıklayarak ücretsiz üye olabilir, zaten üyemizseniz buraya tıklayarak hemen giriş yapabilirsiniz.

Yorumlar

Film Hakkında ... Yorum yapılmış. Bu yorumlara ... cevap verilmiş.

avatar
1

Dindar topluluğun yaşam şeklini düşününce filmi daha etkileyici temalar üzerinden işlemenin bir yolu vardı bence. Bu haliyle hakkında konuşacak çok bir şey düşünemiyorum. Tartışmak ve hakkında düşünmek için çok fırsat vermiyor. Belki Ronit karakteri ve hikayenin "sonuç" kısmı dışında. Hikayenin sonuç kısmı hakkında büyük problemlerim var. Complex karakter ilişkileri aceleyle bir noktaya bağlanıyor. Neredeyse absürt derecede hızlı bir şekilde hatta. Lakin fimin daha önemli bir hatası bence Ronit karakterinde görülüyor. Çünkü Esti ne kadar ilginç bir karakterse Ronit o kadar zayıf bir karakter. Hikayeye katkısı babasının ölümüyle ve Esti ile olan ilişkisinden ibaret. Esti gibi bir çatışmanın ortasında değil onun gibi çok yönlü bir hikayesi yok. Karakterini güçlü yapan etmenlerin neredeyse hepsi Esti'ye bağlı. Direkt anlatının kendisine zarar veren bir durum bu. Ki karakter derinliliğinin sadece bir kişide olduğu bir aşk hikayesinin güçlü ve etkileyici bir anlatıya sahip olması pek mümkün değil zaten.

avatar
0

Özgürlüğü, cinsellik ve dine indirgeyen bir yapım. Baskıcı toplumlarda özgürlük kavramına engel oluşturan olguları gösterse de, karakterlerimizin nasıl aradan sıyrılıp önceden beri birbirlerine duydukları hazzı ele almış film. Normların dışında yaşadıkları ilişkiler, zorluklar genellikle daha yüzeysel ve toplumsal ele alınmış. Kısmen daha farklı ve dar bir pencereden işlenmesi hoş olsa da başrol kızlarımızın birbirlerine duydukları aşk bana pek inandırıcı gelmedi..

avatar
0

bohem,sıradışı bir ilişki silsilesi. ahlaki boyutta bir anlatı...

RASTGELE FiLM İZLE Kendimi Şanslı Hissediyorum