IMDb:
6,2

Butter izle (2011)

Tereyağı izle

Yorum mu yapmak istemiştiniz ?
  • Sadece üyelerimiz yorum yapabilmektedir.
  • Henüz üye olmadıysanız buraya tıklayarak ücretsiz üye olabilir, zaten üyemizseniz buraya tıklayarak hemen giriş yapabilirsiniz.

Yorumlar

Film Hakkında ... Yorum yapılmış. Bu yorumlara ... cevap verilmiş.

avatar
1

Admincim açıklamadaki zenci kelimesini değiştirir misin? Nasıl ki onlar "Black" diyor, biz de Türkçe'de siyah demeliyiz. Siyahi arkadaşlarımdan rahatsız olanlar da var umursamayanlar da ama yüzyıllık mevzu sonuçta, dikkat etmekten zarar gelmez :)

avatar
2

@rekreasyonist, Zenci sözcüğünü her gördüğünde “ırkçılık?” korkusuna kapılan arkadaşları, (çok zor da değil) Türk Dil Kurumu resmî sitesinin sözlüğünden anlamına bakmaya davet ediyorum. Eski metin okurken ta Karahanlı Türkçesi metinlerinde rastlamıştım ben bu sözcüğe, o zamandan beri yüzyıllardan da fazla zamandır kullanıyor ve hiç kimseyi de aşağılamak için sarf etmiyoruz. Fikrinize ve dile getiriş şeklinize sonsuz saygı duyduğumu belirtiyor fakat zenci kelimesinde yanlış olan bir şey olduğunu düşünmüyorum. Saygılar.

avatar
1

@constantine_wick, katılıyorum, aynı araştırmayı ben de yaptım ama Afro-Amerikan arkadaşlarımın dediğine de hak verdim ve onların kendi dilinde dendiği gibi "Siyah" olarak tabir edilmesini daha doğru buluyorum. Onlar da aynı şekilde öyle olsa daha iyi olur demişti. Zaten hakaret olarak görmüyorum ve öyle de yazmadım ama dil farklılığıyla ilgili bir mevzu. Neyse uzatmayacağım dediğini anladım, herkes kendine doğru gelen kelimeyi kullansın madem :)

avatar
0

@rekreasyonist, siyahi' duyarı

avatar
1

@Breyr, düşüncemi ve bana söyleneni ilettim sadece. Herkesin fikri kendine, ben de tepki çekeceğini bilsem de yazmayı tercih ettim. İçimde kalacağına.. Neyse sonuç, isteyen istediğini kullansın haklısınız zenci lafında kötü bir şey yok.

avatar
0

Film yok ekleyebilir misiniz?Adminin Cevabı: Düzeltildi. İyi Seyirler.

avatar
0

@dexter, teşekkürler

avatar
1

@dexter, bu ne hız)

avatar
0

filmde pek bir şey yok boş bir film. iyi oyuncularla doldurulmaya çalışılmış ama olmamış

avatar
0

idare eder tipik amerikan kasabalarının saçma yarışmalar düzenlemeleri üzerine bir film hugh jackman hatır için oynamış heralde

RASTGELE FiLM İZLE Kendimi Şanslı Hissediyorum