Yorum mu yapmak istemiştiniz ?
  • Sadece üyelerimiz yorum yapabilmektedir.
  • Henüz üye olmadıysanız buraya tıklayarak ücretsiz üye olabilir, zaten üyemizseniz buraya tıklayarak hemen giriş yapabilirsiniz.

Yorumlar

Film Hakkında ... Yorum yapılmış. Bu yorumlara ... cevap verilmiş.

avatar
1

Yönetmenin tarzına daha önceden de şahit olduğum için bu filmi de açmadan önce beni neyin beklediğini az-çok tahmin edebiliyordum, yanılmadım:/ Bir yanım filmi iterken diğer yanım, “Bu kadar A-kalite kadroyu bir araya topladıklarına göre vardır bir hikmet?” deyip daha fazla listemde durmasına gönlüm el vermedi. Kadro gerçekten nefis bu arada! Buna rağmen senaryo bir kaç adım geride kalmış sanki. Hikâye genel manada güzelken bitmek bilmeyen aşırı yoğun diyaloglar filmin boğazını sıkmış. Çok fazla gereksiz bulduğum detaylarla filmi uzatmışlar ve bu durum filmin konsantre etkisini çan eğrisi gibi düşürmüş. Bir yanım filmi beğendi. Zaten ben zamanda bir ileri / iki geri gidip gelen ve bir karakter üzerinden değil de birden fazla karakterin üzerinden aktarılan dallı-budaklı filmleri hep sevmişimdir. Bu da öyleydi fakat diğer yandan filmi tek kelime ile özet geçersek «yorucu» olurdu herhâlde:/ Bazı repliklerin-diyalogların-sahnelerin törpüye ihtiyacı varmış bence.
_Kadronun hatırına ve başroldeki mesleğe çekirdekten yetişen, ileriki yıllarda çok daha fazla projede görerek başarısına başarı katacağına emin olduğum vee bizim Filozof Atakan'a benzettiğim:D genç aktörün hatırına 6 yıldız!

avatar
1

Bu filmi bekliyordum, sonra Toronto Film Festivali’nde Dolan’ın Hollywood'taki ingilizce bu ilk filmi için, 'Kariyerinin en kötü filmi,' 'fragman dışında bir şey vaad etmiyor' gibi haberler okuyup izlemekten vazgeçmiştim.Denk gelince bir şans vermek istedim, kötü çıkarsa belki kadrodaki yıldızlar topluluğu, filmi çekilir kılar dedim. Onlarında filmdeki sıkıcı yüzlerine yakın çekim yapıldığı, yine kendini karakterlere saklamaya çalıştığı, sıkıcı bir film yapmış.

Bak bu söyleyeceğimi hiç bir yerde duyamazsın arkadaşım;
Bu filmi yazıp/yöneten Dolan, 8 yaşında küçük bir çocukken hayranı olduğu Leonardo di Caprio'ya bir mektup yazıyor. Tabi doğal olarak geri dönüş alamayınca hayalleri yıkılıyor falan, yıllar sonra bunu Cannes'da çıkıp ağlayarak okumuştu. İçine öyle bir oturmuş, öyle bir dert etmiş ki bunu, filmin senaryosuna dökmüş v saçma sapan bir film çekmeyi başarmış.

avatar
0

Film kendi icinde mesaj verme kaygisiyla anlatmak istenilenle olmusu farkli yansitmis bu yuzden eksikler var arada kalmis bir yapim .