IMDb:
6,9

(M)uchenik izle (2016)

Öğrenci izle

Yorum mu yapmak istemiştiniz ?
  • Sadece üyelerimiz yorum yapabilmektedir.
  • Henüz üye olmadıysanız buraya tıklayarak ücretsiz üye olabilir, zaten üyemizseniz buraya tıklayarak hemen giriş yapabilirsiniz.

Yorumlar

Film Hakkında ... Yorum yapılmış. Bu yorumlara ... cevap verilmiş.

avatar
0

Filmi izlemedim ama afişi çok güzel, net.

avatar
2

Filmde dinin en etkili manipüle aracı olduğunu ve derin bir bağnazlıkla birleşince nasıl tehlikeli olabileceğini görüyoruz. Provoke edilmek istenen kitle üzerinde her aracı kullanmanın mübah olduğunu gösteren bir son ile kapanışı yapıyoruz.
Elena tamamen bilimsel verilere inanan ve öğrencilerini bu doğrultuda yönlendirmeye çalışan idealist bir öğretmen. Venya ise kurduğu cümlelerin yüzde doksanıyla İncil’den alıntı yaparak konuşan, aşırı bağnaz, hitap yeteneği kuvvetli ve inandığı dini öğretilerini yayma davasında her şeyi yapabilecek kapasitede olduğunu bize gösteren, takıntılı bir karakter.
Okul idaresindeki diğer çalışanlar ise tamamen ortacı kitle. Sorun çıkmasın ve düzen devam etsin de ne olursa olsun diyenlerden.
Filmde Elena’nın ve Venya’nın çatışmalarını, evrim teorisi, cinsel eğitim gibi konulardan üzerinden görüyoruz.
Sonuç olarak filmdeki çatışmalar klişelerden uzak ve oyunculuklar çok iyi.

avatar
0

Film güzeldi ama bazı yerleri sıkabiliyor.Tavsiye ederim

avatar
0

20 saniyelik fragman videosunda soyledigi sozler cok igrencti. Bu film asiri dindarligi iyi bir olarakmi gosteriyor yoksa kotu bir sey olarakmi gosteriyor? izleyenler cevaplasin izleyip izlememek arasinda kaldim

avatar
5

Aslında bizim kültürümüzde de var olan kalın bir damara bıçak dayamışlar. Bu yüzden hiç de yabancı gelmeyen bir film. Aradaki tek fark: biz kutsal kitabımızı okumayıp evin en yüksek köşesine asıyoruz, buradaki genç ise sürekli yanında taşıyıp okuyor. Cehalet ve aşırı dincilik konusu şaşılacak derecede iyi lanse edilmiş. Ergenlik döneminde hemen hemen herkesin böyle duygular yaşadığına eminim. Bazı filmleri izledikten sonra uzun uzun düşünürsünüz ya, bu da onlardan biri.

avatar
0

İsagasm

avatar
3

Radikallik,inanma açlığı,üzerine
İncil’in öğretilerini de gösteren,köktendincilik üzerine çarpıcı bir film