IMDb:
6,6

Lords of Chaos izle (2018)

izle

Yorum mu yapmak istemiştiniz ?
  • Sadece üyelerimiz yorum yapabilmektedir.
  • Henüz üye olmadıysanız buraya tıklayarak ücretsiz üye olabilir, zaten üyemizseniz buraya tıklayarak hemen giriş yapabilirsiniz.

Yorumlar

Film Hakkında ... Yorum yapılmış. Bu yorumlara ... cevap verilmiş.

avatar
3

Film aslında yurt dışında verdiği iki konserden biri İzmir olan Mayhem'in üyelerinin biyografisi. Eskiden lisede Burzum dinleyen metalci sevgilim olduğundan ben konuya biraz aşinayım. Türüne korku denmesinin sebebi içinde sadistçe ögeler v imgeleri barındırması.
ben kahvaltı yaparken izledim. Sizin, black metal kafanız varsa izleyin, yoksa açmayın bile.

Filmde kronolojik olarak bir çok hata var meseleyi çok yanlış anlamış film. Özensiz v çok fazla eksiği olan bir senaryoya sahip. Metalci olmayanların ilgisini çekmeyeceği, metalcileri de tatmin etmeyen bir yapım olmuş.Zaten bu grupların kendi materyallerini kullanma konusunda film yapımcılarına kesin rest çekmiştir. O yüzden yansıtılan hikaye oldukça yanlış v fazlasıyla kurgu. Film başında, 'gerçeklere v yalanlara dayanmaktadır' uyarısıyla belirtiyor zaten bunu.

Karakterlerin henüz 20'li yaşlarının başını feys aldığından, fazla karikatürize edilmiş olmasından dolayı film korku v dramdan çok komedi içeriğe de sahip. Aşırı ergen, sorunlu v loser olarak yansıtılmış. Hatta filmin tüm karakterlerle dalga geçtiği söylenebilir. Neye hizmet ettiği de anlaşılmıyor, ergenliklerinin kurguya direkt yansıması ile parodi hissi vermiş yapım. Başrol Rory Culkin'de patatesli poğaça suratı ise hiç yakışmamış filme.

Güçlü bir senaryo ile detaylara inip o dönemi v black metal'i daha gerçekci bir şekilde aktarabilirlerdi, bu haliyle havada v sahipsiz. Psikolojik v sosyolojik sorunları-takıntıları olan, kendilerini ifade için müziğe sığınmış v o müziği yaratmış grubun hikayesi daha iyi sunulabilirdi. Metal müziğin üvey, istenmeyen evladı 'black metal' ile dünya'da yanlış giden olaylara bir nevi gönderme yapılmasını beklerdim ama film genç kitleyi tercih etmiş. Aykırı olmak adına sahnede bileklerini kesmek bir şey ifade etmiyor, Müslim hayranları da kendini kesiyor ama konumuz şu an bu değil. Yine de filmde şarkılarına v kendisine aşık olduğum Sky Ferreira'yı görmek güzeldi.

Bu filmden sonra izleyecek arkadaşlara Cradle of Filth üyelerinin çektiği 'Cradle of Fear(2001)' de önerebilirim.Bu da bonus olsun,
https://www.youtube.com/watch?v=UELAF4BRC-4&ab_channel=WallOfSound

avatar
1

Bir saat önce film bitince olayları araştırayım dedim, şimdi farkına vardım düşmüşüm bir kuyuya çıkamıyorum. 90’lı yılların metal gruplarının manyaklıklarına ilgi duyuyorsanız şans vermek isteyebilirsiniz. O dönemlerdeki bi' grupta yaşanmış bir olayı işliyor film. Benim açıkçası umrumda bile olmadı filmde yaşananlar, pek çok şeyde kayıtsız kalıp ‘banane’ diyerek izledim ama siz bu konuya meraklıysanız dediğim gibi belki sizi içine çeker.
Konuyla ilgilenmediğimi söyledim ama yine de güzel çektiklerini söylemeliyim filmi. 5 puanı, umrumda olmayan içeriği için kırdım. 5 puanı da güzel çektikleri için verdim: Açılar, Norveç manzaraları da güzeldi. Rahatsız edici sahneler de oldukça fazlaydı.

avatar
2

İzlediğim en sayko filmlerden biri oldu. Şöyle bir araştırınca filmdeki olayların çoğunun gerçekten yaşandığını öğrendim ve şoke oldum. Uyarlama filmlerin çoğu ilgi görmesi için biraz abartılır ama bu filmde tam aksine bence biraz hafif anlatmışlar. Olayların bu kadar basit olduğunu sanmıyorum. Kan donduran bir tarafı var. Sakıncalı bir film olduğunu söylemeden geçemem. Midesi sağlam olanlar tercih etsin...

RASTGELE FiLM İZLE Kendimi Şanslı Hissediyorum