IMDb:
8,4

Capharnaüm izle (2018)

Kefernahum izle

Yorum mu yapmak istemiştiniz ?
  • Sadece üyelerimiz yorum yapabilmektedir.
  • Henüz üye olmadıysanız buraya tıklayarak ücretsiz üye olabilir, zaten üyemizseniz buraya tıklayarak hemen giriş yapabilirsiniz.

Yorumlar

Film Hakkında ... Yorum yapılmış. Bu yorumlara ... cevap verilmiş.

avatar
1

Film toplumsal sosyal mesaj veriyor çocuk iyi oynamış çocuk getirmesinler diyor haklı

avatar
2

Çok anlamlı, hayatın içinden ve çok acı ama gerçekler yansıtılmış filmde. Keşke her festival ve Altın palmiyelik filmler böyle anlamlı olsa, maalesef çoğu saçma ve deneysel. Güzel ve duygulu bir film. Ve maalesef Türk aile yapısını da bu hale getirmek istiyorlar!.. Neyse keyifli seyirler...

avatar
3

"Hayat bir b*k çukuru. Beş para etmez. Hayat bir o*ospudur. İyi insanlar olacağımızı ve sevileceğimizi düşünmüştüm."

Bakabileceğiniz kadar çocuk yapın!..

avatar
3

Benim için yavaş bir film olsa da konusuna tavlandım. İzlediğime memnunum.

Yaşamak bana göre lütuf değil zorunluluktur yani keşke var olmasaydım diyen biri olarak, çocuğun hissettiklerini anlıyorum. Ayrıca var olmayı istememek için ille de sefil bir yaşamınız olması gerekmiyor. Başkalarınınkinden iyi bir hayatınız varsa müteşekkir olmalı evet ama bu yaşamak zorunda olmayı iyi bir şey yapmaz, sadece kötünün iyisi yapar.

avatar
1

Sarsıcı; güzel çocuklar; bir çocuğun yaşama hakkını arayışı.

avatar
7

orta doguda siradan bir yasam öyküsü ve bu tür hayat hikayeleri binlerce yüzbinlerce vardir . buna asla kader denmez kimse onun ardina siginmamali yaradan bir beyin vermis kullan diye herkes kendi kaderini kendi yazar tipki bu filmde oldugu gibi . orta doguda cehalet devam ettigi sürece bu hikayeler asla bitmez . dram filmlerini izlemim diyorum gene denk geldi arkadas .. paylasim icin tsk ederim admin emegine saglik .

avatar
4

Allah sana ne verdi ki ? Ortadoğu'da yaşamak bilinçsizce cahilce yaşanan ya da yaşanamayan hayat bir çocuğun, yüzü hiç gülmeyen bir çocuğun yetişkin sorumluluğu... Üzücü olan ülkemin bir kesimi hala bu kafada. Gerçekten, durumunuz yoksa çoğalmaktan vazgeçin allah size vermiyor o çocuğu sizin canınız istiyor o kadar, çocuklar sizin 5 dk'lık zevkinizin atığı değildir.

avatar
3

Harika bir film gerek konusu gerek oyunculuklar ve çekimlerin doğallığı muhteşem. Bir aile ve çocukları çerçevesinde gelişen olaylar ile hayatın acı yüzü
çıplak gerçeklikler yalın anlatım ile mükemmel Yokluk ve yoksulluk insanların kaderi olmamalı dedirtiyor insan yanımız ve küçücük çocukların dahi hayatta kalma mücadelesi yüreğe dokunuyor. Kesinlikle izlenmesi gereken filmlerden. Yönetmen Nadin Labaki'nin sitedeki diğer filmlerini de izleyeceğim. Yönetmen çok başarılı ve tarzı biraz Tarantino' yu andırıyor, Böyle kaliteli yapımları izleme fırsatı sağlayan site yöneticilerine teşekkürler

avatar
5

Dram sevmeyen birisi olarak arkadaş tavsiyesi üzerine izledim. Pişman değilim. İzleyenin de pişman olacağını zannetmiyorum. Birçok kişinin sevmesine sebep olan şeyin gerçeği, gerçek gibi yansıtması olduğunu düşünüyorum.

avatar
12

Zain'in babasının bir yerde şöyle sözü geçti: "Ben de böyle gördüm, böyle yetiştirildim. Benim ne günahım var?" diye. Tam olarak bu sözler filmi özetlemiş. Bazı toplumlarda ne kadar çocuk yaparsan o kadar adam sayılıyorsun (!) O çocukların nasıl büyüdüğünün hiç önemi yok... Ben küçücük çocukken akvaryumda balık beslerdim, bebek balıklara yetişkinler zarar vermesin diye ayrı kavanozda büyütürdüm. Ben küçücük aklımla böyle davranmışken koca koca insanların fütursuzca çocuk yapıp sonra onları lağım çukurunda büyütmesi şuursuzluk değil de ne? İşte eğitimsiz ve az gelişmiş ülkelerin en büyük sorunu da tam olarak bu. Film son derece gerçekçi ve çarpıcı bir anlatımdaydı. Çocuk oyuncu mükemmel bir başrol olmuş, hayran bıraktı. Rahil'in hayat öyküsü de çok dokunaklıydı. Bebeğe de ayrıca alkış. Yönetmeni de tebrik ediyorum...

avatar
5

Yaşantı,diyaloglar ve anlatı çok iyiydi.Süre nasıl geçti anlamadım.Bazı yerlerinde dalıp, kendinizi sorguya çekeceğiniz müthiş bir dram.Çocuğun mimikleri ve bakışları filme ayrı bir tat katmış.

avatar
5

Mükemmeldi mutlaka izleyin. Ben hayatımda beni bu kadar ağlatan bir film görmedim. Daha filmin ortalarına gelmeden gözüm doldu ve sonda zaten hıçkıra hıçkıra ağladım. Hem ağladım hem de hayatı sorguladım.

avatar
6

Film harika. Aslında harikadan öte hemen hergün karşılaştığımız bir durum bu, filmin kısaca anlattığı şey şudur arkadaşlar.Ben bir doğuluyum ve bunu rahatlıkla söylüyorum.Bizim doğu ve güneydoğuda bu çoktur. Bide arap ve hiç gelişmemiş ülkelerde vardır. Erkek çocuk yapmak isteyen baba 1. Çocukta kızı bulunca ya nasip deyip 2. Çocuğu deniyor. Oda kız olunca Allah'ın hakkı 3 tür diyor. Oda olmayınca bulana kadar devam diyor. Sonra bi bakmışsın oğlu oldu. Tamam diyorsun baba artık buldu erkek evladı rahatlar artık. Ama babayı kesmiyor, oğlanı bulmuşken ayarı kaçırmayayım diyor. Antrenmanlara başlıyor bidaha. Yine kız, yine kız, arada bir erkek daha felan derken bi bakıyor 9 çocuk olmuş. 6 tane kız 3 tane erkek. 9 tane gırtlağa bakamıyorlar tabi. Çocuklar sokakta, eğitim yok, bakım yok. Çocuk ya bu çocuk. Ne suçu var çocuğun. Eline hıyarda versen yer, kebapta versen yer. Yokluk içinde yaşatdıktan sonra neye yarar veya bitane oyuncak alamadıktan sonra. Beraber gezemedikten sonra.Bigün çocuğum eve geldim. Annem seda sayanın programını izliyor. Bi kadın aradı, seda abla açız, işsiziz yardım et felan. Seda sayan dediki kaç çocuğun var. Kadın 6 dedi. Yav madem durumun yok neden 6 tane yaptın dedi seda sayan. Napalım seda abla başka eğlencemiz yoktu dedi. Şimdi gelde bu kafadaki insanlardan memlekete fayda bekle.

avatar
5

en azından bir kez izleyin derim filmi hayatı olduğu gibi yansıtmış çevresel etkenler detaylı olarak gösterilmiş. ve bakamayacaksan yapma.

avatar
4

Hollywood büyüsünün aksine işte gerçek hayat dedirten bir film! Zain bitirdin bizi be çocuk. Mutlaka izleyin.

avatar
6

film güzel. ağır işliyor ve çocuğun yaşadığı bölgenin, ülkenin, semtin durumunu anlatıyor.
yokluk ve sefaletin hem aileye hem çocuklara ne gibi zorluklar, ne gibi sorumluluklar getirdiğini çok çok iyi anlatmış.

avatar
8

Filmin adı "Bu Ne Biçim Yaşamak" olmalıymış, hakikaten böyle hayat mı olur. Kendi çilelerini, 10 çocuk doğurup onlara da yaşatan ana-babalardan oldum olasıya nefret ederim. Kümes kadar evde o çocuklara bakamazken bir de devamlı üreyip duruyorlar. Kadere/politikacılara bir sövüyorsam, bu ana-babalara bin sövüyorum çocukları şu hâlde gördükçe. Şu anki orta doğu toplumları bir an önce uygar toplumlar gibi az çocuk yapmayı becerebilmeli. Filmin ana fikri, mesajı mükemmeldi. Ancak işte bu durum, keşke filmlerle düzeltilebilecek bir şey olsa. Netice olarak yine bu filmleri bizim kafadakiler yapıyor ve yine bizler izliyoruz, körler sağırlar birbirini ağırlar durumu maalesef. :( Bu durum düzeltilmedikçe de 'Kefernahum'ların biri gider biri gelir. Neyse. Bu film üzerine saatlerce daha konuşabilirim. Çok derin bir film, mutlaka izlenilmeli diye düşünüyorum.

avatar
7

Filmi izleyeceklere bir tavsiye yanınızda peçete bulundurun. Zira filmin konusu ağır dram içermektedir. Sonunda dayanamayıp gözümden yaşlar süzüldü. Çocuk oyuncunun performansı çok iyiydi. Çünkü gerçekte de böyle bir hayat yaşamış. Tam bir festival ve ödüllük bir film olmuş. Filmi izlerken kendi hayatınızı sorguluyorsunuz. Durumunuza şükredip, o durumda olsanız ne yapardınız diye düşündürüyor. IMDb’deki sırasını sonuna kadar hak ediyor. En az bir kere izlenilmesi gereken bir film.

avatar
6

Muhteşemdi..

avatar
6

Muhakkak izlenmeli muhakkak. Çok güzeldi. Hem konunun işlenişi hem zainin performans inanılmaz

avatar
4

Muhtesem

avatar
3

İzlediğim en güzel filmlerden biri. Mutlaka izleyin.

avatar
8

İzlerken baştan aşağı sorguladım hayatımı, biz insanoğlu yokluğun pençesinde sıkıştığımızı sanarken aslında gözümüzün görmediği kulağımızın duymadığı nice acılar, çığlıklar ve dahası var! Susuyoruz ya da değiştiriyoruz bir tıkla sayfayı, kanalı bizim bir dakika bile tahammül edemediğimiz o sahneleri bir ömrün aslında yaşam mücadelesi olduğunu... Dünyaya çocuk getirmekle mi anne-baba olunuyor, sunamadığın yaşamı kadere bağlayarak mı, nasibi gökten zembille iniyor düşüncesiyle mi dünyaya çocuk getiriliyor!! Neden, niçin hayat veremediğiniz nice canların ruhunu çekip alıyorsunuz, neden!?
~Mutlaka ama mutlaka izleyin, izlettirin... İzlediğim tüm filmleri unutturacak muazzam üstü bir filmdi.~

avatar
8

Tüylerim diken diken.. Allah'ım bu nasıl bir filmdi, daha önce neden izlemedim ben bu filmi? :/// Daha önce hiçbir film hikayesiyle beni bu kadar etkilememişti :// Hele o küçükmüş gibi duran fakat bütün insanlığa taş çıkaracak yüreği kocaman olan koca adamı hiç unutamayacağım.. Ne diyordu koca adamımız "Çocuğuna bakamayacak anne-babalar dünyaya çocuk getirmesinler, ben anne babamdan şikayetçiyim beni bu dünyaya getirdikleri için.!" filmin en anlamlı replikleriydi bence. Durmayın mutlaka izleyin, dünyanın acı tarafını bir daha görebilmek için.. :(

avatar
3

Kalbinize işlemekle kalmayıp yaşadığınızı her hücrenize işleyecek incelikte bir film. Hepimizin kabuslarına dair bir kesit. Muazzam bir film olmuş. Labaki bu işi biliyor.

avatar
1

filmin dibi
green book , roma falan hikaye
izleyin görün

RASTGELE FiLM İZLE Kendimi Şanslı Hissediyorum