IMDb:
8,5

Alien izle (1979)

Yaratık izle

Alien Yılı Imdb Puanı Site Puanı
Alien
Yaratık
1979 8,5 8,6
Aliens
Yaratık 2
1986 8,4 8,6
Alien³
Yaratık 3
1992 6,4 7,2
Alien: Resurrection
Yaratık: Diriliş
1997 6,2 7,2
AVP: Alien vs. Predator
Yaratık Yırtıcıya Karşı
2004 5,7 7,6
Aliens vs Predator: Requiem
Yaratık Yırtıcıya Karşı 2
2007 4,6 6,1
Prometheus
2012 7,0 7,8
Alien: Covenant
Yaratık: Covenant
2017 6,4 7,6
Alien: Romulus
2024 0,0
Yorum mu yapmak istemiştiniz ?
  • Sadece üyelerimiz yorum yapabilmektedir.
  • Henüz üye olmadıysanız buraya tıklayarak ücretsiz üye olabilir, zaten üyemizseniz buraya tıklayarak hemen giriş yapabilirsiniz.

Yorumlar

Film Hakkında ... Yorum yapılmış. Bu yorumlara ... cevap verilmiş.

avatar
2

eskiden hic bilim kurgu izlemezdim hep onyargi ile yanasardim ki, yok ya o ne fantastika mantastika sevmem derdim. ama en guzelide buymus oysa ki, film akip gidiyor resmen 70li yillarin filmi zannetmezsin yani diyorsun kendi kendine la bu nasil 70lerde chekilmis o kadar guzel bir film . Kesinlikle tavsiye ederim seriye yeni basliyorum hadi hayirlisi. bu filmede BAYILDIM

avatar
0

@shgasanva, Sen bilim-kurgu izler miydin yahu :))

avatar
1

@Kamil, sonunda sevə bildim)?

avatar
1

Kesinlikle beklentisiz izlenmesi gereken, 1979 yılında çekildiği de unutulmaması gereken bir yapım. Bilim kurgu yönünden kült sayılabilecek bir film. Tavsiye seriye başlayacaksanız önce izleyin sonra yorumları okuyun.

avatar
0

Yorumları okuyup izlediğim ancak beklentimi pek karşılayamayan, izlemeden önce heyecanlanıp karşımda güzel bir korku/gerilimin beklediğini sandığım fakat izledikten sonra büyük bir hayal kırıklığı yaşadığım film...
Döneminde kült bir film olmasına rağmen beni çok etkilemedi. Bir nostaljik film hastası olmama rağmen nedense çok beğenemedim. Dönem şartlarını düşünürsek evet, güzel kurgulanmış ve emek verilmiş; buna sözüm yok ancak yaratığın görseli ve özellikleri bana çok inandırıcı gelmedi hatta fazla abartılmıştı...
Hal böyle olunca yaratık, çok fazla abartılmış olduğu için gerçekçilikten çok fazla uzaklaşılmış, bu nedenle bu filme pek ısınamadım. Şayet o, görsel olarak daha farklı düşünülseymiş, biraz daha gerçeğe yakın olsaymış, bu filmi daha çok sevebilirdim o zaman. Hikaye, anlatım, oyuncular ve performansları, mekan seçimi, makyaj, kostüm...vs gerçek yaşama ne kadar yakın veya yaşanabiliritesi ne kadar mümkün olursa o film benim gözümde çok başarılıdır demektir. Filmi izledikten sonra şu gerçeği anladım: bu tarz uzay filmlerini gerçekten sevemiyorum. Imdb puanının fazla abartıldığını düşünüyorum. Bu filme puanım 5.3. Benim gibi uzay filmlerini sevmiyorsanız izlemeyin bence...

avatar
1

@Ender0458, Dostum hemen lafı kesip atma derim. Serinin ikinci bölümünü izlemeni şiddetle tavsiye ederim, aradığın şeyleri sana fazlasıyla sunacaktır.

avatar
2

@Darth Maul, bu filmden veya bu seriden umudumu kesmiştim fakat yorumunuzu okudum, samimiyetinize inandım ve dediğiniz şeyi yapacağım dostum, peki :) serinin ikinci filmini de izleyeceğim, sizin yorumunuz fikrimi (önyargımı) değiştirdi. Teşekkür ederim. Sevgiyle kalın. ;)

avatar
1

@Ender0458, Ben ilk filmleri beğenmedim ve izlemedim. Sende ilk filmi beğenmemişsin.

Alien serisinde şu filmleri izlemeni tavsiye ederim:
AVP: Alien vs. Predator (2004) ve Prometheus (2012)

Önceki filmleri izlemen şart değil.

avatar
0

@SDRefleks, Nasıl yani serinin ilk iki bölümünü izlemedin mi?

avatar
0

@Darth Maul, Serinin ilk 4 filmi bana kalırsa berbat. Göz attım, beğenmedim, o yüzden de tam olarak izlemedim. Ben genelde beğenmediğim filmleri bitirmeye uğraşmam, kapatırım sıkıldığım noktadan sonra.

avatar
0

@SDRefleks, İlk bölüm çok durağan geçebilir herkes beğenecek türden değil. Ama ikinci bölüm çok başka seviye eğer sabredecek olanlar 45 - 50 dk durağan geçecektir ondan sonrası aksiyon üst seviyede.

avatar
1

@SDRefleks, anlıyorum sizi, genelde bende şöyle bir durum var beyefendi; popüler serilerde genelde serinin ilk filmleri çok daha güzel ve başarılı oluyor. Alien filmini çok duymuştum ama izlememiştim, bu seriyi merak ettim, ilk filmlerinin imdb' sinin yüksek olması ve benim bu genel inanışım sebebiyle çok beğenip sevebileceğimi düşünmüştüm. İkinci filmi merak ediyorum ve onu indirip izleyeceğim. Sizin tavsiye ettiklerinizi de izleyeceğim. Teşekkür ederim değerli yorumunuz için. :)

avatar
1

@Darth Maul, 2.filmin fragmanı hoşuma gitti. izleme listeme aldım. ama 3 ve 4 güzel durmuyo, onları izlemeyi düşünmüyom.

avatar
1

@SDRefleks, 2 çok güzel hemen izle derim, tam gece vakti izlemelik daha heyecanlı oluyor. 3 ve 4 bana sorarsan vasat seriyi tamamlamak için izlenir.

avatar
1

"this is Ripley, last survivor of the Nostromo...
signing off…”

avatar
6

zamanın kendisi eskiyebilir ama bu film asla.

avatar
3

Serinin ilki ve bana göre en iyisi. Yönetmenlik deneyimi az olmasına rağmen Ridley Scott ,şaheser bir filme imza atmış. En iyi görsel efekt dalında Oscar kazanan bir film. Ayrıca bilim-kurgu+korku filmleri arasında gerilimi uzun süreli olanlarından.Konusu,müzikleri,yönetimi vs. ile tam bir başyapıt. Türünü sevenlere kesinlikle tavsiye ediyorum.

avatar
4

Soluksuz izledim. Her detayı olağanüstü titizlikle işlenmiş. Muhteşem bir film.

avatar
5

Efsane olacak bir korku filmi nasıl çekilir 101... Ridley Scott'tan ders niteliğinde bir film. Filmdeki bilgisayar teknolojisinin ne kadar eski olduğunu görünce efektlere bir kez daha hayran kalacaksınız. Hikaye, anlatım şahane. Oyunculuklar kusursuz. Size sadece oturup gerim gerim gerilerek filmi izlemek kalıyor. Her izlediğimde aynı keyfi aldığım yapımlardan.
NOT: Bu filmin afişi 'tüm zamanların en iyi afişi' seçilmişti. Bir yumurtanın bu kadar korkutucu olabileceğini kim düşünebilir!
NOT2: Film dönemin erkek egemen mantığının da bir kanıtı. Başrolde Sigourney Weaver olmasına rağmen ismi Tom Skerritt'ten sonra yazılıyor. Sigourney'in Tom Skerritt'in yarısı kadar para aldığına eminim ama kanıtlayamam! :)) Teğmen Ripley'in sinema tarihinin en güçlü kadın karakterlerinden biri haline geldiğini düşünürseniz dediğimin önemini daha iyi anlarsınız!

avatar
3

İstisnasız her sene bu seriyi bitiririm benim yabancı film izleme sevdamı başlatan filmlerden izleyin izlettirin bir film nasıl bu kadar iyi olabilir aklım almıyor!!! 10/10

avatar
3

Başıma bir iş gelmeyecekse beğenmediğim bir film. Çok durağan, boğucu, sıkıcı bir film olarak hep aklımda kaldı. Kronolojik sıraya göre seyrettim ama yok bana göre değil. Filmde bana göre tek iyi şey, zamanına göre teknolojiyi iyi kullanması. Ancak o da filmi iyi yapmaya yetmiyor benim nazarımda. Bence çok güzel bir konu&evren çok sıkıcı işlenmiş.

avatar
11

Filmlerin sırasını ve konularını anlamak isteyenler için yazıyorum.

1- AVP: Alien vs. Predator (2004)
4 milyar 2 milyon yıl önce başlayan insan ırkının evrimleşme sürecinden sonra Predator'lerin Alien'ları erkekliklerini kanıtlamak için öldürdüklerini görüyoruz.
Predatorler insanlara medeniyet konusunda yol gösteriyor, insanlar da bunları Tanrı zannediyorlar. Predatörler insanlardan kurban istiyorlar.
İnsanlar kurbanları veriyorlar ve Alien'ları çoğaltıyorlar. Sonrada Predatorler bu Alien'ları avlamaya çıkıyorlar.
10 Ekim 1904 ile sahne başlıyor. 100 yıl sonra 3 Ekim 2004 WEYLAND şirketinin sahibi Antartika'da bir tapınak keşfediyor ve uzaylı maceramız başlıyor.
Yine insan ırkımız kazanıyor ve yine bir Alien şerefsizi Predatorlerin uzay gemisine sızıyor ve film bitiyor.

2- Aliens vs Predator: Requiem (2007)
Bir önceki filmde uzay gemisine sızan şerefsiz gemide herkesi biçer ve gemi dünyaya düşer ve olaylar gelişir.

3- Prometheus (2012)
2089-2093 yılları arasında geçen film, "Alien" evreninin köken öyküsünü oluşturmaktadır.
4 milyar 2 milyon yıl önce, Uzaylılar Suya DNA bırakır ve insan ırkı oluşur.
2089'da bir mağarada 35.000 yıl öncesine ait duvar resimleri bulunur. (bulan kişi Elizabeth Shaw'dır)
22 Haziran 2091 - WEYLAND şirkeri "Prometheus" uzay gemisini varış yeri belirtilmeyen bir yere göndermiştir.
21 Aralık 2093 - "Prometheus" uzay gemisi varış noktasına gelmiştir. Elizabeth Shaw da gemidedir.
Amaç insan ırkını tasarlayan "Mühendisler"e ulaşmaktır.
Varış noktasında görev 12 gün sürmüştür.
Buldukları şey aslında insan ırkının sonunun hazırlandığıdır.
Ölümsüzlüğün peşinde koşanlar da var tabiki,

4- Alien: Covenant - Prologue: The Crossing (2017)
01.01.2094'ten sonrasında geçiyor ve Elizabeth Shaw’a ve David’e ne olduğu anlatıyor. (Youtube'da bulabilirsiniz. Kısa film 2 dakika 41 saniye kadar.)
Şerefsiz David insan ırkını yaratan Mühendisleri ortadan kaldırıyor.

5- Alien: Covenant - Prologue: The Last Supper (2017)
Bu bölümün pekte espirisi yok. Covenant mürettebatının görevini anlatıyor.
(Youtube'da bulabilirsiniz. Kısa film 4 dakika 41 saniye kadar.)

6- Alien: Covenant (2017)
5 Aralık 2104 tarihinden itibaren başlıyor. (Prometheus’taki olayların 11 yıl sonrası.)
Covenant geminin adı.
Origae - 6 gezegenine koloni kurmak için 3000 insan taşınıyor.
Sonra bir sinyal alıyorlar ve sinyali takip ettiklerinde "The Crossing"teki yere ulaşıyorlar. (insan ırkını yaratan mühendislerin gezegeni.)
David buradaki tüm mühendisleri Xenomorph denilen yaratık yumurtalarını kullanarak öldürmüş ve Xenomorph ırkını kendi çıkarlarına göre evrimleştirmiştir.
Covenant ekibi sinyalin yardım sinyali olmadığını öğreniyorlar ama iş işten geçiyor.
David koloni gemisini Xenomorph'lar için bir üretim tesisi olarak kullanmayı planlar.

7- Alien (1979)
2122 yılında geçiyor. Covenant'tan 18 yıl sonrası.
Cevher madeni taşıyan "Nostromo" uzay gemisi mürettebat hiper uykudayken bir sinyal alır ve dünya rotası yerine sinyalin geldiği rotaya yönelir.
Sinyal Prometheus'un ilk iniş yaptığı gezegenden gelmektedir.
Bu filmde de bir androidimiz vardır.
Filmde yaratık bir şekilde Nostromo gemisine girer ve ölüm kalım savaşı başlar.
Kahramanımız Ellen Ripley yaratıkla mücadele eder ve kazanır.
Rotasını Dünya olarak ayarladıktan sonra hiper uykuya yatar. Hedef 6 ay içerisinde Dünya yörüngesinde olmaktır.

8- Aliens (1986)
2179 yılında geçiyor. Ellen Ripley Hiper uykudan uyanır. Dünya yörüngesindedir ama aradan 57 yıl geçmiştir.
Prometheus'un indiği gezegenin adının LV-426 olduğunu öğreniyoruz. LV-426 gezegenine insaların 2159'da koloni kurduklarını öğreniyoruz.
Koloni ile irtibat kesiliyor ve Kahramanımız bir asker grubu ile koloniden kurtulanları kurtarmaya ve yaratıkları yok etmeye gidiyor.
Kraliçe yaratığımızı ilk kez bu filmde görüyoruz.
Yine yaratığımız uzay gemisine sızıyor ve yine uzay boşluğuna gönderilerek öldürülüyor.
Kalanlar hiper uykuya yatar.

9- Alien 3 (1992)
2179 yılında geçiyor. Aliens'in devamıdır. Yaratığımız bir önceki filmde uzaya çıkarken gemiye bir yumurta bırakmış.
Yumurtadan yaratığımız çıkıyor ve gemimiz içine bir şey kaçtığını anladığı için hiper uyku kapsülünü Fiorina 161 (Fury 161) isimli hapishane gezegenine bırakır.
Fiorina 161 Weyland - Yutani şirketinin çalışma hapishanesidir.
Sadece Ellen Ripley ve embriyo bırakmak isteyen yaratığımız kurtulur.
(Bu bölümde Kral Lennister'ın gençliğini izlemek keyif verdi.)
Yine bir savaş başlar ve yaratığımız öldürülür ama Ellen Ripley'in beyninde kraliçe larvası vardır ve bunu yok etmek için kendisini ateşe atar ve ölür.

10- Alien: Resurrection (1997)
2379 yılında geçiyor.Ellin Ripley'in kanından kendisini tekrar yaratıyorlar. Biraz da süper güç eklemişler.
Ölmeden önceki kanında yaratığında dna'sı olduğu için kraliçeyi de üretiyorlar.
Amaç kraliçeyi ve yavrularını evcilleştirip ordu kurmak.
Bu filmdeki androidimizi insanlar değil androidler üretiyor.
Ama işler yine ters gider ve gemide yine yaratık savaşı başlar.
Başka gemi ile kaçmaya çalışırlarken Yine yaratığımız uzay gemisine sızıyor ve yine uzay boşluğuna gönderilerek öldürülüyor.

avatar
7

çok güzel izleyin

avatar
3

2004 ve 2007'deki predator'lu olanların serinin diğer filmleriyle hiç bir alakası yoktur. Bunları seyretmeseniz olur. Seriyi de filmlerin vizyon tarihi sırasıyla seyrederseniz daha iyi anlarsınız.

avatar
7

UYARI !! BU FİLMİ İZLEMEDEN ÖNCE izlemeniz gereken başka filmler var.
Yanlış sırayla izlemeyin diye buraya filmlerin geçtiği yıllarla birlikte kronolojik sıralamayı bırakıyorum :)

-Prometheus (2089-2093)

-Alien: Covenant (2104)

-Alien (2122)

-Aliens (2179)

-Alien 3 (2179)

-Alien: Resurrection (2379)

*Serinin sıralamasındaki karmaşanın sebebini özetlemek gerekirse, Alien filmlerindeki yaratıkların kaynağının Prometheus filmlerinde anlamlandırılmaya çalışıldığını görüyoruz.

avatar
2

@rekreasyonist, tamamiyle katılmıyorum. o zaman star wars serisinide bu hesaba göre izlememiz gerekir. senaristlerin olayları böyle ortadan anlatmaya başlayıp son filmlerde hikayenin başlangıç noktasını işlemelerinin bir sebebi var. o dönemlerde bizzat filmlerin cıktığı zamanlara denk gelip izleyen insanların aldığı hazzı alabilmek için kesinlikle cıkış yılına göre izlenilmelidir. 1979 yılında sinemaya giden arkadaşa da 2012 yi bekle o zaman daha iyi anlarsın filmi diyelim bari :))

avatar
0

@tetrodotoxin, önümüzde halihazırda çekilmiş filmler ve kronolojileri varken, niye çekim sırasına göre izleyip arapsaçına çevirelim ki konuyu? Ha diyorsanız ki ben karmaşık haliyle seviyorum ve bu filmler çekilirken etken olan binlerce faktör beni bağlamıyor, siz çekilen sırayla izleyebilirsiniz. Kimseyi kronolojik sırayla izlesin diye zorlamıyorum burada. Bana neyin isyanını ettiniz anlamadım, ben bildiğimi paylaştım hani uygulayıp uygulamamak size kalmış. Belki nostaljik birisiniz bilemiyorum.

avatar
1

@rekreasyonist, ben de kimseyi bişeye zorlamadım sadece katılmadığımı söyledim. yorumun başında sorduğunuz soruya gelince diyorum ki senaristler bunu bilerek böyle yapıyorlar aradaki bağlantıları kurarak gitmemizi istiyorlar böylece gerçek film severlerin daha fazla keyif almasını sağlıyorlar ve bunun birden fazla örneği var diyorum sadece. serinin son filmlerini kullanarak sağlam kurguyla yaratılmış bir başlangıcın hikayenin orta kısmına sırıtmadan monte edilmesi izleyiciyi merak içinde tutarken aynı zamanda da oha dedirtir bunun nostaljiyle değil filmkolik olmakla alakası vardır. neyse hocam zevkler tartışılmaz tabiki ...

avatar
3

@rekreasyonist, mantikli aslinda yaratigin dogusu prometus ile basliyor geriye dogru devam ediyor . belkide izleyip izleyecegimiz en iyi film serisi yaratik ..

avatar
7

yapım yılı hiç sırıtmayan bir film. bazı yerlerde tempo düşmeseymiş iyiymiş ama bilim kurgunun atalarından.

avatar
9

Vay arkadaş, yıl 1979 ve adamların o zaman ki teknolojiyle çektikleri filme bak. Sanırsın daha dün çekmişler. Helal olsun. Çok iyi.

avatar
4

Bilim Kurgu Filmlerinin En Mükemmeli Diyebilirim Herkes Mutlaka İzlemeli.

avatar
8

Çağın ötesinde bir yapım. Bu filmi izlememiş seyirciye günümüzde yani şu an izletin filmin yeni olduğunu düşünürler. Filmdeki ortamlar Görsellik sanki film yeni yapılmış izlenimi veriyor. Neredeyse 42 yıllık bir film. Günümüz şartlarında Günümüz teknolojik imkanlarıyla bile daha iyisinin yapılacağını sanmıyorum. O dönem ki teknolojiyi düşündüğümüzde adamlar nasıl yapmış yahu diyorum resmen. Bilimkurgu, Korku türlerini barındıran o dönem çok ses getirmiş ve devam filmleri yapılmıştır. Tüm zamanların en iyi yönetmenlerinden biri olduğunu düşündüğüm Ridley Scott'un yönettiği Kült bir yapım. Bu filmden sonra çıkan devam filmlerini hep farklı yönetmenler yönetti. Ama bu filmin verdiği tadı hiç biri veremez. Belki ikinci filmi de bu film ile aynı kefeye koyabiliriz. Sinemada Alien ve Predatör filmlerinin genelde piyasası hep vardır. O yıllardan günümüze ulaşmış olması ve Popülerliğini yitirmemiş olması bunun da büyük bir göstergesidir.

avatar
5

İlk İki Filmi Harika Ötesi Bilimkurgu Deyince Öncü Kesinlikle Keyifle İzlenir.

avatar
4

Müthiş Bir Senaryo Ve Gerilim Dolu Film.

avatar
9

En sevdiğim bilim kurgu serilerinden biridir. Bir kez daha başladık bakalım. Yılına göre uzay gemisinin tasarımı ve görsellik çok iyi. Film bazı yerlerde durağan geçiyor ama o kadarda olur. Sitede üye olduktan sonra yorum yaptığım filmdi.

avatar
3

Bilimkurgunun En İyi Örneklerinin Başında Gelir Günümüz Filmleri Bu 1979 Da Çekilen Alien Karşısında Görsellikte Geride Kalıyor Şüphesiz...

avatar
5

Life (Yaşam) filmi bu filmden esinlenerek yapılmış anlaşılan izlemediyseniz onuda izlemenizi tavsiye ederim.

avatar
4

Türünün en iyi örneği. Süper bir film seri olarakta izlemesi keyif verici

avatar
8

40 yıl önceki teknolojiden bu kalitede film izleyeceğim aklıma bile gelmezdi. Eski yapım olduğu için ön yargılı davranıp izleme gereği duymamıştım. Oysa izledikten sonra günümüz bilim kurgu filmlerinden çok üst düzeyde olduğunu üstüne basa basa söyleyebilirim. Bu arada bizim ülkede "Erkek Güzeli Sefil Bilo" filmi vizyona girerken İngiltere ve ABD'de böyle bir film yapılmış.

avatar
2

@ayyuka, bunlar ülkenin acı gerçekleri ama dile getirenleri vatan haini ilan eden bir yobaz kesim var. gerçi farklı türlerde filmler ama yine de belli başlı teknikler ne kadar ileride olduklarını kanıtlıyor. gerçek ve orijinal oyuncu çok az ülkede. oyuncular sanatçı kişiliği ile değil ne kadar yakışıklı/güzel ona göre değerlendiriliyor. bu arada hakan muhafız an itibariyle hak ettiği puanı almış görünüyor. çünkü 8 üzeri gördüğümde gözlerim kanamıştı. an itibariyle 6.7. daha da düşmesi dileğiyle. bir şans vermek için zorla 3-4 bölüm izlemiştim, çok zor zamanlardı. korku filmleri için güzel malzeme var elimizde ama nedense yüksek bütçe ile bu işe girişen yok.

avatar
1

teşekkürler..

avatar
8

bolaji badejo'nun içini kapladığı orijinal kauçuk xenomorph kostümüne şişe kapakları,makarna parçaları,istiridyeler,kemikler ve rolls-royce boruları gömülmüş,yapıştırılmış ve h.r.giger tarafından airbrush püskürtülerek siyaha boyanmıştır.ayaklar ise kayma-lateks deriyle kaplı converse tenis ayakkabılarıdır.penisi andıran kafanın üstündeki şeffaf kubbe-başlığın ön kısmında filmde belli olmasada giger'in (birazda fantezilerine hizmet eden) isteğiyle senarist dan o'bannon tarafından hindistan'dan getirtilmiş (teksas elektrikli testere katliamı filminde gerçek objeler kullanan tobe hooper'ın önerisiyle) gerçek bir insan kafatası yeralır.transparan başlığın altında oynaşan kurtçuklarda varmış ama bu kurtçuklar stüdyo ışıklarında uyuyakalıp hareketsizleşince çıkarılmışlar.bazı kamera arkası çekimlerinde ve fotoğraflarında görünür bu nervürlü kafatası.titizlikle hazırlanmış bu kostüm sonuçta hantaldır ve çekimlerden çoğu atılmak zorunda kalınmıştır.

avatar
5

ridley scott'ın açıklamasına göre film şok edici farklı bir sona sahiptir.ripley canavarı öldürmede başarısız olur ve uzay boşluğuna fırlatılan yaratık tekrar içeri uçarak ripley'in başlığına çarparak kafasını koparır.iyiki kullanılmamış bu son diyoruz.tek filmle alien ve ripley efsanesi sona erecekti.senaryoda aralarda bir yerde ripley'in kaptan dallas ile cinsi münasebet sahnesi vardır.lakin ridley baba ve sigourney ana kabusumsu bir hengamenin ortasında bunun pekde mantıklı bir sahne olmayacağını düşünüp çekmekten vazgeçmişlerdir.

avatar
6

Ben şunu bilir şunu söylerim herşeyin ilki güzel oluyor. Prometheus filmi bu filmden esinlenmiş olsa gerek. Bundan sonra onu izleyebilirsiniz. Ha unutmadan dedikleri gibi dublajla, altyazılı link birbirine karışmış.

avatar
5

kaç kere izledim bilmiyorum ama her seferinde sıkılmadan izliyorum

avatar
5

sene 79 olmasına rağmen günümüzde çevrilen çoğu bilim kurgu filmlerinden daha gerçekçi dekorlar kullanılmış.20 küsür sene önce izlediğim filmi hala aynı heyecanla izliyorum.Ridley Scot bilim kurgu ustası gerçekten.