IMDb:
6,9

55 Steps izle (2017)

izle

Yorum mu yapmak istemiştiniz ?
  • Sadece üyelerimiz yorum yapabilmektedir.
  • Henüz üye olmadıysanız buraya tıklayarak ücretsiz üye olabilir, zaten üyemizseniz buraya tıklayarak hemen giriş yapabilirsiniz.

Yorumlar

Film Hakkında ... Yorum yapılmış. Bu yorumlara ... cevap verilmiş.

avatar
0

Haklar konusunda haklı olmak tek başına yeterli değildir. Haklar için mücadele etmek, yerleşik toplumsal görüşü yıkmak, karşınıza devleti almak ve tüm bunların karşısında bir azınlık olarak direngen bir kudrete sahip olmanız gerekir. Bir hastanenin psikayatri bölümünde yatmakta olan Eleanor Riese’in gerçek yaşam öyküsünden uyarlanan filmde mesele hasta haklarıdır. Eleanor, diğer pek çok hasta gibi kötü muamele görmekte, kendisi bilgilendirilmeden aşırı dozda ilaçla tedavi edilmeye çalışmakta ve bu yöntem kısa süreliğine onu sakinleştirse de ilaçların yan etkisi nedeniyle daha fazla zarar görmektedir. Sonunda bir avukattan yardım istemesiyle birlikte yüzelli bin hastayı temsilen hastaneye karşı bir dava açılacaktır. Dava süreci aynı zamanda toplum içinde “deli” denilerek ötekileştirilen, hakları yok sayılan toplumsal kesimin varlığını haklarıyla birlikte kanıtlama çabasını ifade eder. Eleanor ve avukatı Colette Hughes iyi bir ikili olacaktır, aralarında gelişen dostluk sayısız hastanın hakları konusunda bir kazanımı olacak mücadelenin bir temsilidir.

avatar
1

Duygusal, hüzünlü, hayatın içinde ve hayatın ötesinde .,
Anlamı ve anlamsızlığı düşünmeye yönlendiren bir yapım.
İzleyebilmemizde emeği olanlara çok teşekkürler.

avatar
2

Bazen izlediğiniz bir filmde konunun, dekorların, ikincil oyuncuların gözünüzde hiçbir önemi kalmaz ve başrol oyuncusuna-oyuncularına kitlenip kalırsınız, tıpkı bu filmin muhteşem bir uyum yakalayan iki harika kadın oyuncusuna kitlenip kaldığım gibi. Sinema sanatını seviyorsanız bu filmi kaçırmayın..

RASTGELE FiLM İZLE Kendimi Şanslı Hissediyorum