IMDb:
6,5

Twister izle (1996)

Kasırga izle

Yönetmen: Jan de Bont
Senaryo: Michael Crichton Anne-Marie Martin Fireball Tim Lawrence
Ülke: ABD
Tür: Aksiyon, Macera, Dram
Vizyon Tarihi: 25 Ekim 1996
Süre: 113 dakika
Nam-ı Diğer: Catch the Wind, Wind Devils
Bütçe: $92,000,000
Hasılat: $494,721,524
Ödül: 2 Oscar adaylığı. 9 farklı ödül ve 10 adaylık.
İstatistik: 6.162 49 32 10

Twister Konusu

Güzel ve cesur Jo tarafından yönetilen bir fırtına araştırma ekibi, Amerika'nın farklı noktalarında sürekli meydana gelen ani hortum ve kasırgaların sebeplerini araştırmakta ve insanları önceden uyaracak sistemler geliştirmektedir. Grubun eski üyelerinden Bill, bu heyecanlı kovalamacadan çekilmiş ve eski aşkı Jo'nun tam zıttı bir kadınla evlenmek üzeredir.

Bill'in icadı olan ve grubun Dorotyh ismini verdiği içi hassas algılayıcılarla dolu bir tankın hortumun içine bırakılması lazımdır. Grup bunun için Bill'in de yardımını ister. Jo, Bill ve grubun diğer üyeleri, canlarını tehlikeye atarak bir fırtınaya sokularak görevlerini başarmak için ellerinden geleni yaparlar.

Hız Tuzağı(Speed) filmiyle ün yapan, eski görüntü yönetmeni Jan De Bont, bu özel efekt şaheseri filmi Michael Crichton'un senaryosundan sinemalaştırmış. Film, Amerika'da gösterime girdiği ilk hafta, 41 milyon Dolar ile bir rekora da imza atmıştı.

RASTGELE FiLM İZLE Kendimi Şanslı Hissediyorum
E-Posta Bilgilendirme
E-posta adresinizi girerek son yüklenen filmleri güncel olarak takip edebilirsiniz. (Aktivasyon Onayı Gereklidir.) Veya Telegramdan bildirim almak için buraya tıkla.