IMDb:
8,0

Manon des sources izle (1986)

Manon'un Pınarları izle

Yönetmen: Claude Berri
Senaryo: Claude Berri Marcel Pagnol
Ülke: İsviçre, İtalya, Fransa
Tür: Dram
Vizyon Tarihi: 1 Aralık 1987
Süre: 113 dakika
Nam-ı Diğer: Manon of the Spring
Ödül: 1 Bafta film ödülü adaylığı. 4 farklı ödül ve 2 adaylık.
İstatistik: 4.654 17 43 7

Manon des sources Konusu

Manon des Sources (Manon'un Pınarları) Jean de Florette filminin devamıdır...

Papet(Yves Montand), Soubeyran ailesinin neslinin devamı için Ugolin'e (Daniel Auteuil) baskı yapmaktadır. Ugolin'in gönlünde güzel Manon (Emmanuelle Béart) bulunmaktadır. İşin dramatik yanı ise Manon seneler evvel arazisini almak istedikleri Jean de Florette'in küçük kızıdır. Manon dağlarda keçilere çobanlık yaparak yaşamaktadır. Vahşi bir yaşam süren Manon'un sosyal ilişkileri sıfırdır.

Film teması bu defa aşk ve intikam üzerine kurulmuştur. Manon, ailesinin elinden dalavereyle alınan toprakları geri kazanmak istemektedir, yalnız gerçeği bilen kendisinden başka kimse yoktur. Ugolin için hayattaki en önemli şeyler yetiştirdiği göz alıcı karanfiller ve Manon'dur. Ugolin'in filmdeki rolü ilk filmde olduğu gibi basit düşünen, saf ama amcası Papet'e uyan bir köylüdür. Saf olan aşkı derin bir umutsuzluğa düşer.

Filmin can alıcı noktası ikili insan ilişkilerinin doğa ile süslenmesidir. Köy yaşamının zorlukları, susuzluk ve aşk bizi yine ilk filmde olduğu gibi hüzünlü bir yolculuğa çıkarmaktadır...

RASTGELE FiLM İZLE Kendimi Şanslı Hissediyorum
E-Posta Bilgilendirme
E-posta adresinizi girerek son yüklenen filmleri güncel olarak takip edebilirsiniz. (Aktivasyon Onayı Gereklidir.) Veya Telegramdan bildirim almak için buraya tıkla.