IMDb:
7,8

Il postino izle (1994)

Postacı izle

Yönetmen: Michael Radford
Senaryo: Furio Scarpelli Michael Radford Antonio Skármeta Giacomo Scarpelli Massimo Troisi
Ülke: İtalya, Fransa, Belçika
Tür: Biyografi, Komedi, Dram, Romantik
Vizyon Tarihi: 5 Ocak 1996
Süre: 108 dakika
Nam-ı Diğer: Il Postino: The Postman, Il Postino: The Postman
Bütçe: $3,000,000
Hasılat: $80,548,932
Ödül: 1 Oscar ödülü. 28 farklı ödül ve 16 adaylık.
İstatistik: 17.854 32 35 13

Il postino Konusu

Film, 1950'lerde İtalya'daki küçük bir adada geçiyor. Dünyaca ünlü Şilili komünist şair Pablo Neruda, siyasi nedenler ile ülkesi dışında yaşamaya mecbur kaldığı sürenin küçük bir kısmını burada geçirir. Mektuplarını taşımakla görevli postacı naif Mario, Neruda'yla kısa zamanda mesafeli bir dostluk kurar. Usta ozanın verdiği tüyolarla hem içindeki şairi ortaya çıkarır hem de esmer güzeli Beatrice'nin kalbini kazanır.

Neruda genç adama sosyalist fikirlerini aşılar ve kendini gerçekleştirmesine yardımcı olduğu Mario'nun gözünde giderek ilahlaşır. Fakat usta ozanın peşindeki siyasi rakipleri bir yerde çok uzun süre kalmasına engel olmaktadır. Ayrılık vakti yaklaşır.

Yönetmen Antonio Skarmeta'nin 1983 yapımı Ardiente Paciencia isimli filminin bir remake'i olan Il Postino, orijinalinde 70'lerde Şili'deki bir sahil kasabasında geçen olayları 50'lerin İtalya'sına taşıyor. Orijinalinin aksine politik olaylara fazla bulaşmadan kolay yenilir yutulur bir film olmayı biliyor ve tarihte En İyi Film Oscarına aday gösterilen çok az sayıdaki yabancı filmden biri olarak kayda geçiyor.

RASTGELE FiLM İZLE Kendimi Şanslı Hissediyorum
E-Posta Bilgilendirme
E-posta adresinizi girerek son yüklenen filmleri güncel olarak takip edebilirsiniz. (Aktivasyon Onayı Gereklidir.) Veya Telegramdan bildirim almak için buraya tıkla.