IMDb:
7,2

The Professor and the Madman izle (2019)

Deli ve Dahi izle

Görüntülemeye çalıştığınız film telif hakkı sebebi ile sitemizden kaldırılmıştır. Anasayafa dönmek için tıklayınız.

Yorum gönderme bu film için devre dışı bırakılmış. Lütfen daha sonra tekrar deneyin. Herhangi bir destek için iletişimden mail gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Film Hakkında ... Yorum yapılmış. Bu yorumlara ... cevap verilmiş.

avatar
0

Mel gibson gerçekten çok önemli bir aktör, senarist, yönetmen. Filmlerinin %90'ını büyük bir keyifle izlemişimdir. Bu filmde onlardan biri. Aksiyon macera komedi dram aramayın bu filmde. Tarih hakkında bilgiler edinin.

avatar
0

Her yıl, sıfırdan türetilen veyahutta iki ayrı sözcüğün birleştirilmesi ile oluşan, belli bir şeyi ifade etmek için gayet kullanışlı olan yeni İngilizce sözcükleri dünyaya tanıtan ve ilgiyle takip edilen Oxford Sözlüğü^nün ilk kez nasıl ortaya çıktığını ve kimler tarafından oluşturulduğunu görmek çok güzeldi (9/10)

avatar
3

Oxford Sözlüğü'nün yaratım süreci anlatılıyor filmde ancak sadece bununla sınırlı kalmayıp bu sözlük için önem arz eden iki kişinin de hayatlarına değiniliyor. Aynı zamanda dönemini yansıtması bakımından ve yansıttığı dönemin kusurlu yanlarını hicvetmesi bakımından da büyük öneme sahip bir filmdi. Bir dilci olarak filme âşık oldum. Eğer siz de dil ve edebiyat gibi alanlara tutkuluysanız sakın bu filmi kaçırmayın. Çok dönem filmi izledim -hele ki İngiltere'de geçen- ancak bu denli mükemmeliyetçi bir yapım görmemiştim doğrusu, tebrik ederim. Oyunculuklar da çok güzeldi özellikle Sean Penn'in oyunculuğu, tek kelimeyle kusursuz.

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.

avatar
1

Güzel bir filmdi

avatar
1

güzel ve anlamlı bir film bence idealler uğrunda hayatını harcayan insanlar...

avatar
2

Tarihi bir olguyu nefis oyunculuk, dekor ve kostüm ile işleyen bir film. Oyunculuklar çok başarılı özellikle Sean Penn. Konu pek çok izleyiciye çekici gelmeyebilir. Türkçe-İngilizce çeviri nedeni ile de sözcük oyunlarındaki anlamlar pek yakalanamadığı için sanırım senaryo kopukluğu var gibi hissediliyor hatalı olarak. Sadece başarılı oyunculuklar için bile seyredilecek bir film.

avatar
1

@Tura, video kaynağı bluray ile altyazıda daha iyi bir altyazı ile yenilendi.

avatar
2

Güzel bir film.... izlenmeye değer ....

RASTGELE FiLM İZLE Kendimi Şanslı Hissediyorum