IMDb:
7,5

Il deserto rosso izle (1964)

Kızıl Çöl izle

Yorum mu yapmak istemiştiniz ?
  • Sadece üyelerimiz yorum yapabilmektedir.
  • Henüz üye olmadıysanız buraya tıklayarak ücretsiz üye olabilir, zaten üyemizseniz buraya tıklayarak hemen giriş yapabilirsiniz.

Yorumlar

Film Hakkında ... Yorum yapılmış. Bu yorumlara ... cevap verilmiş.

avatar
2

İnsanların ancak belirli kimliklere sığınarak kendilerini güvende ve güçlü hissedebildikleri modern toplumda Giuliana, hiçbir kimliğin içinde huzur bulamamaktadır. Giuliana ile anlaşılamamanın yarattığı dram tim ağırlığıyla üzerimize çöküyor. Kendi iç dünyasında soruları ve sorgulamaları bitmediği gibi düşünceleri gerçek yaşamda herhangi bir eylemle karşılık bulamıyor. Düşünce yoğunluğu ve eylemsizlik bir araya gelince derin bir bunalım kaçınılmaz oluyor.
Günlük yaşam içinde zorundalıkların varlığı kişiyi, yaşamının bir anlam üzerine kurulduğu yalanına kolayca inandırmaktadır. Ancak bu mecburiyetler bir noktadan sonra insanı otomatikleştirmekte, benlik adına tüm sorgulamalardan uzaklaştırmaktadır. Otomatikleşen birey ise göze çarpmayacak bir şekilde herkes nasıl yaşıyorsa öyle yaşamak isteyerek kabul görmek ihtiyacı hissetmektedir. Giuliana gibi bunu başaramayanlar ile ya uyumsuz ya deli yaftası yemektedirler.

RASTGELE FiLM İZLE Kendimi Şanslı Hissediyorum