IMDb:
7,0

ParaNorman izle (2012)

izle

Yönetmen: Sam Fell Chris Butler
Senaryo: Chris Butler Michael Schlingmann Graham Annable Brian Ormiston Vera Brosgol Martin Asbury Emanuela Cozzi John Hoffman Julian Narino Ovi Nedelcu Mike Smith
Ülke: ABD
Tür: Animasyon, Macera, Komedi
Vizyon Tarihi: 19 Ekim 2012
Süre: 92 dakika
Bütçe: $60,000,000
Hasılat: $182,503,051
Ödül: 1 Oscar adaylığı. 24 farklı ödül ve 32 adaylık.
İstatistik: 6.802 89 38 9

ParaNorman Konusu

Norman ölü insanların ruhlarını görebilen, onlarla konuşup iletişime geçebilen on yaşlarında, sevimli bir çocuktur. Bir gün yaşadığı kasabayı zombiler basar ve çok korkmuş olan kasaba halkının ondan başka yardım isteyecek kimsesi yoktur. Üstelik bu her zamanki gibi başa çıkabileceği bir durum değildir; kasabanın üzerine çok uzun senelerdir süren bir lanet musallat olmuştur ve Norman'ın bu meseleyi çözmesi için sadece zombilerle değil hayaletler, cadılar ve laftan anlamayan yetişkin insanlarla da uğraşması gerekecektir. Hayaletlerle konuşabilme yeteneği, onun paranormal güçlerinin başka diyarlardaki sınırları zorlamasına yol açacak mıdır?

Tim Burton'ın çok sevdiği stop-motion tekniğiyle ve de 3 boyutlu çekilen 2. animasyon film olma özelliğindeki ParaNorman'ın yönetmenliğini Sam Fell ve Chris Butler üstlenirken orijinal senaryo gene Chris Butler'a ait.

RASTGELE FiLM İZLE Kendimi Şanslı Hissediyorum