IMDb:
7,6

Gadjo dilo izle (1997)

Çılgın Yabancı izle

Yönetmen: Tony Gatlif
Senaryo: Tony Gatlif
Ülke: Romanya, Fransa
Tür: Komedi, Dram, Müzik, Romantik
Vizyon Tarihi: 1 Ağustos 1997
Süre: 102 dakika
Nam-ı Diğer: The Crazy Stranger
Ödül: 9 ödül ve 5 adaylık.
İstatistik: 24.062 29 23 11

Gadjo dilo Konusu

Stephane, bilinmeyen bir müzisyeni bulabilmek amacıyla Romanya'ya ilginç bir seyahat yapmakta olan genç bir Fransızdır. Aradığı kişiyle ilgili tek ipucu, bir kasetin üzerinde yazılı bir isimdir: Nora Lurca. Babasından kaldığı için manevi değeri olduğunu düşündüğü kasetteki sesin sahibini, bu çingene şarkıcıyı bulup gün ışığına çıkarmak üzere dolaşırken, kırsal alanda Isidore'ye rastlar. Çingenelerin bu yaşlı şefi ona sahip çıkar.

Böylece genelde kapalı bir toplum olan Çingenelerin içine karışan bu deli dolu, cesur ve yabancı genç sevilir ve kendisini kabul ettirir. Herkes onun dillerini öğrenmek için orada olduğunu sanmaktadır. Köyün genç kızlarından Sabina, tutkulu karakteri ve duygusallığı ile Stephane'ın kalbini çalar.

Peki Stephane, peşinde belki de boşuna koştuğu hayali ararken aslında kendini, aşkı ve yepyeni cıvıl cıvıl bir yaşama şeklini mi bulacaktır?

RASTGELE FiLM İZLE Kendimi Şanslı Hissediyorum
E-Posta Bilgilendirme
E-posta adresinizi girerek son yüklenen filmleri güncel olarak takip edebilirsiniz. (Aktivasyon Onayı Gereklidir.) Veya Telegramdan bildirim almak için buraya tıkla.